Jan.01

Fikrini getir destekleyelim (melek simaylisi)

Son zamanlarda pek yazamıyorum ama akılamada sürekli gelen bu konuyu yazmazsam da olmacak…

Çalıştığım yerin konumu itibari ile çevremde arge firmaları bulunmakta. bu tip firmalar bir araya gelince bina girişilerine kapılara panolara asılan ilanlar bulunur. Tasarımcısının üzerine bir iki dans eden figür koyum kocaman harflerle Fikrini getir beraber yapalım yazarlar.

Başlarda çok şüpheci yaklaşırdım bu tip ilanlara. Bir fikrim var. Evet ama sen kimsin? Neden fikrimi sana vereyim? Sana nasıl güvenirim arkadaş derdim kendi kendime… Bu paranoyak yaklaşımımı onaylayamaya bilirsin sevgili okuyucu ama istemsiz bir şekilde böyle oluyorum çünkü aklıma şöyle bir senaryo geliyor.

bad_boss

Bir iki pazarlamacı siyosu cartı curtu bir araya gelip. “Arkadaşlar yeni proje lazım ne yapalım diye sorulur biri de çıkıp şünü söyler kampanya yapalım gençler fikirleriyle gelsin işi yarayanı yaparız elemana yalandan yere bir makam cebine az para hoopp götüüürr”

Çok piskopatım galiba 🙂

 

Ya arkadaş, ya böyle ise? ya gerçekten bu insanlar güzel fikirlerimizi alıp, azınıza bal çalarak bizi kandırıyorlarsa? Oysa ki iyi sunabildiğiniz projelerin bazı kamu destekleri alıp daha iyi yürüdüklerini gördüm. Gençler güzel fikirlerinizi bu tip insanlara kaptırıp çar çur ettirmeyin harbiden iyi bir fikriniz varsa önce güzelce sunum hazırlayın devletin kapılarını aşındırın.

İş Hayatı
Paylaş:
  • facebook
  • twitter
  • gplus

Yorumla

Comment